Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výjezdy Duben 2013

 Výjezdy za měsíc Duben

1.4.2013 - Technická pomoc, Frýdecká, Václavovice

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotky: JSDH Šenov, HZS MSK HS - Havířov, ZÚ Hlučín

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o vzpříčený autobus DPmO v kopci, který blokoval dva jízdní pruhy.VZ na místo povolal těžkou vyprošťovací techniku. Po příjezdu VYA 30 T 815 ZÚ Hlučín jednotky provedly vyproštění a zprůjezdnění komunikace. Po té se jednotky vrátily zpět na základnu.

1.4.2013 - Technická pomoc, Radniční náměstí, Šenov

Technika: CAS 20 T 815, DA VW Transporter

Družstvo: 1 + 6

Jednotky: JSDH Šenov

 Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o souvislou vrstvu snhu na střeše ZŠ Střed na prvním pavilónu.Vrstva snhu způsobovala zátékání do střechy ZŠ. Jednotka proto provedla odklizení sněhu ze střechy ZŠ. Po té se jednotka vrátila zpt na základnu.

1.4.2013 - Technická pomoc, ul. Tichá, Šenov

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotky: JSDH Šenov

 Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o osobní vozidlo, které se nacházelo mimo komunikaci. Jednotka provedla vyproštění vozidla bez poškození za pomocí CAS 20. Po té se jednotka vrátila zpt na základnu.

 

2.4.2013 - Technická pomoc, ul. Václavovická, Šenov

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotky: JSDH Šenov, HZS MSK HS Slezská, CHS Zábřeh

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o autobus DPmO, který se zadní částí nacházel mimo komunikaci a blokoval oba dva jízdní pruhy. Na místo se dostavila také JPO HZS MSK HS Slezská. VZ na místo povolal VYA MB Bison, který provedl vyproštění autobusu a zprůjezdnění komunikace. Po té se jednotka vrátila zpět na základnu

2.4.2013 - Technická pomoc, ul. Frýdecká, Šenov

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 4

Jednotky: JSDH Šenov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o nalomené větve na stromě vlivem sněhu. Jednotka tyto větve odstranila a vrátila se zpět na základnu.

2.4.2013 - Technická pomoc, ul. Zámecká, Šenov

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 4

Jednotka: JSDH Šenov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka provedla odstanění vrstvy sněhu ze střechy. Po té se jednotka vrátila zpět na základnu.

5.4.2013 - Požár, ul. K Hájence, Šenov

Technika: CAS 20 T 815, DA VW Transporter

Družstvo: 1 + 9

Jednotka: JSDH Šenov, JSDH Vratimov, JSDH Ostrava - Bartovice, HZS MSK HS - Havířov, Ostrava- Slezská, Ostrava Fifejdy

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o požár střechy rodinného domu. Požár se již nacházel ve III. fázi rozvoje požáru a požárem již byla zasažena celá plocha střechy. Jednotky postupně na likvidaci požáru nasadila celkem 6 x C proudů. Po té jednotky prováděly rozebírání konstrukcí a dohašování jednotlivých ohnisek požáru. Po té se jednotky vrátily zpět na základnu.

6.4.2013 - Požár, ul. K Hájence, Šenov

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Slezská

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka provedla rozebrání a dohašení skrytého ohniska. Po té se jednotka vrátila zpět na základnu.

12.4.2013 - Požár, ul. Těšínská, Šenov

Technika: CAS 20 T 815, DA VW Transporter

Družstvo: 1 + 7

Jednotka: JSDH Šenov, JSDH Ostrava - Radvanice, HZS MSK HS Slezská, HS Havířov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o požár střechy na ploše 10x4 m. Na likvidaci požáru jednotka nasadila celkem 3 x C proudy. Po lokalizaci požáru jednotka prováděla rozebírání a dohašování jednotlivých ohnisek požáru. Po té se jednotka vrátila zpět na základnu.

18.4.2013 - Dopravní nehoda, ul. Šrbeňská

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 3

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjhistila, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních vozidel. Jednotka provedla odpojení AKU a posyp vozovky sorbentem. Po té místo zásahu předala PČR a vrátila se zpět na základnu.

21.4.2013 - Požár, Pežgovský les, Šenov

Technika: CAS 32 T 815, CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 7

Jednotka: JSDH Šenov, Havířov, Těrlicko, HZS MSK HS Havířov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o požár lesního porostu na ploše 30 x 30 m. Na likvidaci požáru bylo postupně nasazeno 3 x C proud. Po té bylo místo zásahu předáno zástupci Lesů Šenov a jednotka se vrátila zpět na základnu.

26.4.2013 - Požár, ul.Petřvaldská, Havířov - Šumbark

Technika: CAS 20 T815, CAS 32 T 815, DA VW Transporter

Družstvo: 1 + 14

Jednotka: 2 x HZS MSK, 12 x JSDH

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o rozsáhlý požár lesa. Na pokyn VZ se jednotka zapojila do hasebních prací. Jednotka zasahovala pomocí 3 x C proudu a jednoduchých hasebních prostředků. CAS 32 zajišťovala kyvadlovou dopravu vody. Po lokalizaci požáru, jednotka prováděla dohašování jednotlivých ohnisek požáru. Po té se jednotka vrátila zpět na základnu.

29.4.2013 - Dopravní nehoda, ul. Rudná, Šenov

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 3

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o dopravní nehodu osobního vozidla, které narazilo do svodidel. Jednotky provedly odpojení AKU a posyp vozovky sorbentem. Po vyšetření DN jednotka provedla odstanění havarovaného vozidla a zprůjezdnění komunikace. Po té se jednotka vrátila zpět na základnu.

30.4.2013 - Dopravní nehoda, ul. Lipinská, Ostrava - Radvanice

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov, Ostrava - Fifejdy

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o dopravní nehodu osobního vozidla vlivem kolapsu řidiče. Jednotka ihned po příjezdu prováděla resuscitaci řidiče do příjezdu ZZS. Po té jednotka dále asistovala ZZS. Jednotka dále zajistila místo DN a po té se jednotka vrátila zpět na základnu.