Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výjezdy Květen 2017

Výjezdy Květen 2017

17.5.2017 - Technická pomoc - Záchrana osob z výšky, hloubky, Šenov, ul. Škrbeňská

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 4

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

IBC vyslalo jednotku na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se na místě nachází  MP Šenov , dále bylo zjištěno, že se jedná o starší osobu, která slezla po žebříku do podzemní šachtice k hlavnímu uzávěru vody a již neměla sílu se dostat ven. Osoba byla z šachtice vytažena sousedy před příjezdem jednotek. Jednotky provedly u vytažené osoby kontrolní měření životních funkcí pomoci oxymetru vše v pořádku a jednotka se vrátila zpět na základnu.

18.5.2017 - Požár - Nízké budovy, Vratimov - Horní Datyně, ul. Potoční

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov, HZS MSK HS Ostrava Jih, JSDH Vratimov, Horní Datyně

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o požár dřevěného přístavku a požárem je částečně zasažena i střecha RD. Na místě se již nacházely JPO HZS MSK HS Havířov a Ostrava - Jih, JSDH Vratimov a Horní Datyně. Jednotka se na pokyn VZ zapojila do hasebních prací. Jednotka zajišťovala kyvadlovou dopravu vody a osvětlení místa zásahu. Po odjezdu JPO HZS a JSDH Horní Datyně jednotka zůstala na místě společně s JSDH Vratimov a prováděla rozebíraní dřevěných konstrukcí a střešní krytiny. Dále pak prováděla dohašování skrytých ohnisek pomocí 1 x C proudu a měření pomocí termokamery. Během zásahu byla nalezena osoba, které byla poskytnuta předlékařská pomoc společně s JPO HZS MSK HS Ostrava Jih. Po té se jednotka vrátila zpět na základnu. 

19.5.2017 - Dopravní nehoda - Uvolnění komunikace, odtažení, Šenov, ul. Rudná

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 3

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

IBC vyslalo jednotku na uvedenou adresu. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že vozidlo, které sjelo ze silnice se na místě události nenachází (odjelo z místa události). Na místo události se dostavila PČR, které místo události bylo předáno. Návrat zpět na základnu.

20.5.2017 - UNL - do ovzduší, Šenov, ul. Václavovická

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

IBC vyslalo jednotku na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o únik plynu z přetlakového ventilu k plynové kotelně fa. Residomo, který byl umístěn v HUP. Jednotka provedla vytýčení NZ pomocí výstražné pásky a prováděla měření pomocí měřáku ORION. Na místo se dostavila JPO HZS MSK HS Havířov. Na místo byl povolán pracovník pohotovostní služby Innogy. Po příjezdu pracovníka fa. Innogy bylo místo předáno a jednotka se vrátila zpět na základnu.

30.5.2017 - Technická pomoc - Náhrada nefunkčního zařízení, Řepiště

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 2

Jednotka: JSDH Šenov

Jednotka prováděla dodávku vody pro potřebu vysokotlaké zkoušky plynového potrubí. Po té se jednotka vrátila zpět na základnu.

.