Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výjezdy listopad 2017

10.11.2017 - Technická pomoc - Otevření uzavřených prostor, Šenov, ul. U Alejského dvora

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka provedla nenásilný vstup do bytu domu, kde došlo k zabouchnutí dveří při vaření. Jednotka byt zkontrolovala a předala uživateli. Po  té se jednotka vrátila zpět na základnu.

11.11.2017 - UNL - do ovzduší, Šenov, ul. Dlouhá

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

IBC vyslalo jednotku na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o únik plynu z poškozeného plynového potrubí. Jednotka provedla vytýčení NZ pomocí výstražné pásky a prováděla měření pomocí měřáku ORION. Na místo se dostavila JPO HZS MSK HS Havířov. Na místo byl povolán pracovník pohotovostní služby Innogy. Po příjezdu pracovníka fa. Innogy bylo místo úniku zastaveno a jednotka se vrátila zpět na základnu.

18.11.2017 - Dopravní nehoda - únik provozních kapalin, Šenov, ul. Kaštanová

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 4

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o DN osobního vozidla, které narazilo do dopravního značení a nacházelo se částečně mimo komunikaci. Při DN došlo k úniku provozních kapalin. Jednotka provedla odpojení AKU, zajištění místa DN a posyp vozovky sorbentem. Po vyšetření DN jednotka provedla úklid vozovky. Na místě PČR, MěP Šenov a HZS MSK HS Havířov. 

23.11.2017 - Požár - Saze v komíně, Šenov, Škrbeňská

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o požár sazí v komíně. Jednotky provedly vyčištění komínového tělesa a vybrání žhavých částí. Po té se jednotky vrátily zpět na základnu.

30.11.2017 - Technická pomoc - Odstranění nebezpečných stavů, Šenov, ul. Okružní

Technika: CAS 20 T 815

Družstvo: 1 + 5

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov

Jednotka vyjela na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka provedla vyproštění vozidla bez poškození. Po té se jednotka vrátila zpět na základnu.

30.11.2017 - Dopravní nehoda - únik provozních kapalin, Šenov, ul. Rudná

Technika: CAS 20 T 815, DA 15 MB Sprinter

Družstvo: 1 + 6

Jednotka: JSDH Šenov, HZS MSK HS Havířov, HZS MSK Ostrva

IBC vyslalo jednotku na ohlášenou událost. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že se jedná o dopravní nehodu osobního vozidla VW Passat. Vozidlo se nacházelo mimo komunikaci a narazilo do betonového překladu. Jednotka se na místo dostavila současně s JPO HZS MSK HS Havířov. Jednotky provedly odpojení AKU a průzkum zda z vozidla neunikají provozní kapaliny. Vozidlo se nacházelo mimo komunikaci. Na místo byl povolán AJ Demag, který provedl na příkaz PČR vyproštění vozidla a naložení na vozidlo odtahové služby. Po té jednotky provedly úklid místa DN a vrátily se zpět na základnu.